U okviru projekta "Jačanje dijaloga između civilnog društva Srbije i EU" koji
finansira Evropska unija, a vodi Delegacija Evropske unije u Republici Srbiji
.
Radionica: e-Inkluzija ranjivih grupa 29.-30. septembar 2010. godine
Dvodnevna radionica e-Inkluzija ranjivih grupa je prva od četiri radionice koja je organizovana u okviru projekta Klikni ka Evropi koji traje do juna 2011.
Pogledajte stranu Resursi na kojoj se nalaze prezentacije svih učesnika radionice, stranu Fotografije sa fotografijama sa konferencije ili pogledajte video zapis.
Ciljevi:
Razmena iskustava i prenos znanja i najboljih praksi organizacija civilnog društva i mreža iz zemalja EU koje su aktivne na polju digitalne inkluzije ranjivih grupa.
Upoznati učesnike sa politikama i inicijativama u vezi sa digitalnom inkluzijom u Španiji i drugim zemljama EU koje sprovode organizacije civilnog društva u Španiji i lokalne/nacionalne vlasti
Upoznati učesnike sa primerima najboljih praksi i inicijativama u Srbiji na polju digitalne inkluzije ranjivih grupa
Analizirati i identifikovati adekvatne programe i politike iz zemalja Evropske unije (prvenstveno Španije) koje se mogu primeniti i premostiti digitalni jaz koji postoji između ranjivih grupa i opšte populacije u Srbiji, posebno u vezi sa:
Osnaživanje radi zapošljavanja - identifikovanje neophodnih komponenata sveobuhvatnog programa radi osnaživanja osoba iz ranjivih grupa kako bi uspešnije učestvovale na tržištu rada.
IKT kao deo rehabilitacije i resocijalizacije - identifikovanje situacija u kojima IKT može da služi kao deo rehabilitacije za zatvorenike, mlade u sukobu sa zakonom, pacijente u psihijatrijskim bolnicama i centrima za mentalno zdravlje u zajednici, itd.
Facilitatori sesija bili su aktivisti španske NVO Esplai, Pedro Aguilera, Virginia Pareja i Marta Mans Valles, kao i profesionalci iz IAN-a sa dugogodišnjim iskustvom u sprovođenju programa za ugrožene grupe. Gosti predavači biće predstavnici kompanije Microsoft.
Datum: Beograd, 29. i 30. septembar 2010.
Mesto održavanja: Institut Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd
Program radionice: Kliknite ovde za detaljan program radionice.
Za sve dodatne informacije molim vas obratite se Gordani Stankov Stojilović,
,
IAN-Međunarodna mreža pomoći, Admirala Geprata 10, Beograd, 011 7617 197.